top of page
Фото автораIllya Bilous

Реставрація стільців самостійно

М'які меблі міцно влилися в життєвий уклад усіх людей. Неможливо уявити собі жодну кімнату без меблів. Дивани, крісла, стільці – це обов'язкові предмети в інтер'єрі. Але згодом навіть найякісніші меблі втрачають свою привабливість. Оббивка занепадає, рветься і вже не виглядає сучасною та модною. Що ж робити? Що стосується великих меблів, то самостійно перетягнути її буде складно. А ось стільці відреставрувати своїми руками можна. Тим більше, що купувати новий буде набагато дорожче.


При реставрації старого випорожнення найголовніше, щоб збереглася цілісність каркасу. Якою б зношеною не була сидіння чи спинка, її можна легко замінити на нову. А ось при пошкодженій підставі всі праці будуть марними. Перш, ніж приступити до основного етапу створення нового одягу для стільця, варто позбутися зношених елементів, тобто демонтувати їх.


Демонтаж

Щоб якісно позбавитися старої тканини, слід дотримуватися певного плану роботи. Отже, для демонтажу потрібно кілька інструментів:


долото;

киянка;

ножиці;

цвяходер.


Позбавлення від старого сидіння треба проводити дуже акуратно, щоб не пошкодити каркас. Адже тоді вся проведена робота буде марною. Для початку слід позбавитися старої оббивки. Для цього акуратно виймаються цвяхи або скоби, що закріплюють тканину. Необхідно намагатися зберегти форму полотна, так як вона надалі послужить як форма для створення нової обтяжки. Далі потрібно акуратно прибрати мотузку, що закріплює тканину та набивання сидіння. Для цього її потрібно розрізати ножицями. Після позбавитися пружин: видалити мотузку, що утримує їх, витягнути зайві цвяхи. Якщо у стільця є м'яка спинка, її демонтаж проводиться за аналогічною схемою з таким же набором інструментів.


Після видалення сидіння та спинки стільця можна приступати до відновлення дерев'яного каркаса. При необхідності замінюються або зміцнюються окремі його частини, стілець фарбують та покривають лаком.


Часткове відновлення

Зрозуміло, що самостійна перетяжка стільця набагато дешевша, ніж покупка нового. Але, як розпочати реставрації, слід вивчити всі етапи проведення цієї процедури і запастися необхідним інструментом. Дрібний ремонт випорожнень полягає в заміні тільки сильно зношених деталей. В основному це оббивка і наповнювач м'якої частини стільця.


Для проведення ремонту необхідно:


будівельний степлер зі скобами;

відбійний молоток;

різак;

ножиці;

оббивна тканина;

смуги будь-якої щільної матерії;

шматок білої тканини;

крейда.


Починати реставрацію слід зі зняття оббивної тканини, видалення наповнювача, що зносився. Акуратно витягти кріплення (цвяхи, скоби), не пошкодивши тканину, вичистити стілець від бруду та пилу. Перевірити пружини на цілісність. Якщо пружини сидіння не пошкоджені, замінювати їх не потрібно. До білої матерії докласти основу сидіння. Обвести по периметру і вирізати деталь, що вийшла. Вона послужить для приховання дефектів дерев'яної основи сидіння. Прикласти до шматка нової тканини стару оббивку та обвести її крейдою. Вирізати ножицями деталь, що вийшла. Поверх пружин укласти смуги із щільної тканини та закріпити їх за допомогою степлера до основи сидіння. Це необхідно для зміцнення пружинної конструкції. Нижню частину сидіння закрити шматком білої тканини, закріпивши його скобами. Нову оббивку натягнути поверх пружин, підвернути краї і зафіксувати за допомогою степлера до нижньої частини сидіння.


Варіанти дрібного ремонту

Якщо біля стільця сидіння без пружин, то реставрація буде дуже простою та швидкою. Достатньо просто замінити оббивку. Для цього потрібно прибрати стару тканину. Вирізати заготовку нової оббивки за принципом старої. Обернути сидіння тканиною, підвернути краї матерії та закріпити їх на нижній частині скобами. Надлишки тканини просто обрізати ножицями. Бувають стільці, у яких сидіння виконане з використанням наповнювачів (поролон, ватин, синтепон, природні волокна). Якщо наповнювач зносився, не обов'язково переробляти все сидіння. Достатньо трохи розпороти оббивку з нижньої частини стільця і додати матеріалу до сідниці.


Є ще один спосіб дрібного ремонту стільців. При перетяжці використовується спеціальна крива голка та шпагат. Тканина по периметру закріплюється за допомогою шва-«драбинки», що дає більш стійке положення м'якого наповнювача сидіння.


Як видно, відремонтувати стілець своїми руками не так вже й складно. Найголовніше – мати прагнення та необхідний матеріал. Але ж ми рекомендуємо звертатися до професіоналів, оскільки вартість перетяжки стільців всього від 50-100 грн, залежно від складності. Процедура перетяжки займе небагато часу. Зате за підсумками роботи старий стілець набуде свіжого та оновленого вигляду і продовжуватиме виконувати головне своє призначення.


Телефонуйте!

Якісна перетяжка стільців у Києві за найкращими цінами!

(044) 332-12-14

(095) 726-12-66

(093) 018-87-20

365 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page